,

آسان ترین روش های افزایش پیج رنک

آسان ترین روش های افزایش پیج رنک

برای اینکه بتونیمافزایش پیج رنک گوگل رو براتون توضیح و آموزش بدیم، ابتدا لازمه که معنی پیج رنک رو بدونیم. اصلا پیج رنک چیست؟

پیج رنک(Page Rank) به معنای رتبه صفحه در گوگل است و در اصل امتیازی است که گوگل برای هر سایت می دهد. برای دیدن رتبه یک سایت می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید؛ نصب تولبار الکسا، انالیزر سایت با انالیزر سئو تی ام، دیدن رتبه خود در وب مستر سایت ما و
چگونگی عملکرد PageRank :
امتیاز بندی صفحات به این صورت است که یک لینک از یک سایت به یک صفحه و لینک دیگر که در یک سایت دیگر است و به معنای یک امتیاز مثبت برای صفحه مقصد حساب میشود. چون وب مسترها لینک سایت هایی را در سایت خود قرار میدهند که فکر میکنند برای بازدید کنندگان سایتشان جالب و با ارزش باشد.
 گوگل از تعداد این لینک های ورودی به صفحات سایت های دیگر، برای قضاوت درباره امتیاز دهی به آنها و نیز مرتب کردن آنها در هنگام جستجو در گوگل استفاده کرد. برای مشاهده لینک های ورودی به سایت خود میتوانید جمله link:http://www.seotm.ir را در گوگل وارد کنید(به جای آدرس ما، آدرس سایت خودتون رو بزنید) تا لیست سایت هایی که به شما لینک داده اند را مشاهده کنید. البته هنوز گوگل تمامی لینک های ورودی به سایت را نشان نمی دهد.چگونگی محسابه PageRank:
راحت ترین سخن درباره محاسبه اش اینه که PageRank با استفاده از اشتراک گرفتن تمامی لینک های ورودی به سایت شما محاسبه میشود. البته این موضوع صد در صد صحیح نیست، چون گوگل لینک های داخلی را هم در محاسبه خود به حساب می آورد. همچنین رتبه پیج رنک صفحه ای که به شما لینک داده هم، در بالا بردن رتبه سایت شما موثر است؛پس سعی کنید موقع لینک گرفتن از سایتی پیج رنک آن سایت بالا باشد.
همچنین تعداد لینک های خارجی که در سایت شما وجود دارد نیز در رتبه سایتتان تاثیر دارد. به طور عمومی ۸۵% از رتبه سایت مبدا همراه با لینک به سایت مقصد ارسال میشود. پس یک صفحه وب با پیج رنک ۵ و فقط با یک لینک خارجی در صفحه اش( که همان لینک سایت شماست) باید ۸۵% از اعتبار رتبه ۵ را برای صفحه ای که به آن لینک ارسال کند.ولی در واقع هیچ صفحه ای فقط یک لینک ندارد (به یاد آورید که لینک های داخلی هم اغلب اوقات در محاسبه بحساب می آیند) پس میزان پیج رنک ارسالی عبارت است از ۸۵% از پیج رنک همان صفحه تقسیم بر تعداد لینک های خارجی. سعی کنید از سایت هایی که زیاد توش تبلیغ زدند درخواست زدن لینک خودتان را نداشته باشید.سوالی که اینجا مطرح میشه اینه که تفاوت رتبه های پیج رنک چقدر است؟ مثلا رتبه ۴ با ۵ چقدر تفاوت داره؟ چیزی که معلومه اینه که اعداد گوگل در پیج رنک فقط یک عدد ثابت نیستند و نشان دهنده یه بازه عددی هستند. بنابر این تمام پیج رنک های ۵ با هم مساوی نیستند.همه عوامل سئو و افزایش پیج رنک گوگل یا افزایش رتبه الکسا همه این ها مانند زنجیر به هم وابسته هستند و روی هم تاثیر می گذارند. این هم یادمان باشد سئو یک چیز ثابت نیست و وابسته به شرایط و موقعیت سایت دارد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *