,

دامنه و تاثیر آن در سئو

دامنه و تاثیر آن در سئو

دامنه(Domain) چیست؟

Domain یا دامنه نام منحصر به فردی است برای شناسایی یک وب سایت در دنیای مجازی. در واقع Domain همان نام وب سایت شما می باشد و اصطلاحا url نیز می نامند.

هر دامنه از یک یا چند قسمت تشکیل می شود، که هر قسمت با . (دات) جدا می شود.

مثلا وب سایت سئو تی ام را در نظر میگیریم: www.seotm.ir

در این وب سایت www را Subdomain و seotm.ir را Domain می نامند.

هر دامین با یک پسوند همراه است، که این پسوند معمولا با توجه به نوع فعالیت شما انتخاب می شود.

نمونه ای از پسوند های معروف info ، .biz , .org , .net , .com

دامنه و سئو

تاثیر دامنه در سئو

قبل از هر چیزی لازم میدونم بهتون توصیه کنم موقعی که میخواین سئو کنین کاربر رو در نظر بگیرید. یعنی نگین موتورجستجوگر این عوامل رو بیشتر دوس داره. سعی کنید بیشتر چیزهایی که تو ذهن بازدیدکننده هست رو اجرا کنید.درمورد تاثیر دامنه در سئو هم همینطور هست. نام دامنه تاثیر مستقیمی در سئو و نتایج موتورهای جستجوگر نخواهد داشت ولی با این حال میگوییم دامنه تاثیر زیادی در سئو دارد. اولین مرحله در ایجاد یک سایت انتخاب نام دامنه است و سپس تعیین موضوع و محتوای سایت.

بهترین نوع دامنه

دامنه سایت

در انتخاب دامنه باید دقت داشته باشید تا نام دامنتون با موضوع سایتتون هم خوانی داشته باشد. چون مترجم گوگل اسم دامنه رو ترجمه می کند و دنبال رابطه ای بین اسم دامین و مطالب سایت میگرده و با این حال اگر رابطه ای بین محتوای سایت با نام دامنه نباشه سایت را ممکن است از نتایج جستجوی خود حذف کند. بهترین نوع نام دامنه نام هایی از عبارات کلیدیی میباشد که شما می خواهید مورد هدف خود قرار بدهید و برای بهبودی رتبه بندی خود در SERP گوگل استفاده شوند، میباشد. نام دامنه نقطه شروع برای هر موتور جستجو به هنگام تصمیم گیری برای به لیست کشیدن وب سایت ها میباشد. دلیلی که گوگل اهمیت زیادی به نام دامنه می دهد این است که تغییر دادن نام دامنه بسیار سخت میباشد به همین دلیلی بسیار توصیه می کنند نام دامنه ای را انتخاب کنید که شامل کلمات کلیدی مورد هدفتان باشد. نکته دیگری که در انتخاب دامنه وجود دارد این هست که سعی کنید نام دامنه کوتاه باشد و مفهومی تا به راحتی به ذهن سپرده شود.

رابطه میان دامنه با سئو

رابطه میان دامنه با سئو

بارها مشاهده شده که وب مستران عزیزمون بر این باورند که پسوند دامنه تاثیر زیادی در سئو و نتایج موتورهای جستجوگر خواهد گذاشت. ولی به هیچ عنوان پسوند دامنه کوچکترین تاثیری در سئو سایت نخواهد گذاشت. دامنه .com با دامنه .tk یا .ir هیچ فرقی ندارند. بازهم تاکید میکنم که سعی کنید عواملی که باعث رضایت بازدید کننده هست رو در نظر بگیرید تا بتونید بازدید خوبی داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *